محصولات رزینی

از کجا رزین بخریم

resin epoxy

رزین را از چه مغازه ای بخریم؟ رزین ریخته گری از کجا بخریم؟ مواد رزین از کجا بخریم؟ رزین را از کجا تهیه کنیم؟ چسب رزین را از کجا تهیه کنیم؟از کجا رزین اپوکسی بخرم؟رزین چیست و از کجا تهیه کنیم؟

 1. رزین چیست؟

رزین نوعی شیره است که  هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی موجود است. رزین های طبیعی مثل صمغ درخت کاج که از زمان های اولیه برای مومیایی کردن اجساد و یا اندود کردن کشتی ها استفاده می شده است. صمغ بوته کتیرا کاربرد های دارویی داشته و از صمغ درخت زردآلو برای مصارف خوراکی استفاده می شده است.

resin epoxy

شما می توانید برای خرید رزین اپوکسی با کیفیت ممتاز (آخرین قیمت روز) با شماره ۰۹۳۵۹۵۴۳۱۵۹ تماس بگیرید.

از کجا رزین بخریم

 1. با پیشرفت علم، انسان به تناسب نیازی که داشت، رزین هایی را به صورت مصنوعی ساخت که متشکل از مواد آلی و شیمیایی می باشند. این رزین ها بسته به ترکیبات موجود در رزین، خواص و کاربردهای مخصوص خود را دارند. رزین های مصنوعی دو کاربرد اصلی دارند: یک) برای چسباندن دو جسم به یکدیگر دو) برای افزایش مقاومت جسم در برابر فشار، ضربه رزین ها همگی دارای یک ویژگی شاخص هستند: همه رزین های طبیعی و مصنوعی در اثر گذشت زمان و یا در مجاورت گرما، سخت می شوند.
 2. resin epoxyاز آنجا که رزین های طبیعی برای خشک شدن به زمان زیادی دارند (برخی از رزین های طبیعی در طبیعت چند سال طول می کشند تا خشک شوند) نیاز به تسریع فرایند خشک شدن رزین ها کاملا محسوس است. بنابرین برای افزایش سرعت خشک شدن رزین ها، در ترکیب شیمیایی رزین ها از کاتالیزگرها استفاده می شود. برای مثال در رزین های هوا خشک، در مجاورت هوای طبیعی خشک می شود. از جمله مهم ترین رزین های هوا خشک می توان به رزین چسب چوب یا رزین چسب آهن اشاره کرد. نوع دیگری از رزین ها، رزین های حساس گاز است که با اسپری کردن نوعی گاز مخصوص در لحظه خشک می شود.

شما می توانید برای خرید رزین اپوکسی با کیفیت ممتاز (آخرین قیمت روز) با شماره ۰۹۳۵۹۵۴۳۱۵۹ تماس بگیرید.

 1. از جمله مهم ترین رزین های حساس گاز می توان به چسب ام دی اف اشاره کرد. نوع دیگر از رزین ها، رزین های حساس به نور فرابنفش است که با تاباندن اشعه فرابنفش به سرعت خشک می شود. از جمله مهم ترین رزین های حساس به نور فرابنفش می توان به کاشت ناخن و ترمیم ناخن خانم ها اشاره کرد. نوع دیگر رزین های رزین های دو مواد (دو جزئی) هستند که با افزودن یک مکمل به رزین که نقش کاتالیزگر را دارد، به عمل خشک شدن رزین سرعت می دهد. همانند چسب های دوقلو که از رزین های اپوکسی استفاده کرده است.

شما می توانید برای خرید رزین اپوکسی با کیفیت ممتاز (آخرین قیمت روز) با شماره ۰۹۳۵۹۵۴۳۱۵۹ تماس بگیرید.

از کجا رزین بخریم

 1. انواع رزین های اپوکسی:
 2. رزین های اپوکسی به دو گروه اصلی تقسیم می شوند: یک) رزین های پلی آمید ب) رزین های پلی آمین
 3. رزین های اپوکسی پلی آمید در مواردی استفاده می شود که به ضخامت چند میکرون نیاز داریم. برای مثال برای رنگ کردن مخازن و لوله ها که در ضخامت چند میکرونی اجرا می شود و اگر رزین های پلی آمید بیشتر از یک میلی متر قطر داشته باشند، هرگز خشک نمی شود. ویژگی شاخص این رزین ها، مقاومت بالای آن در ضخامت میکرونی است.
 4. رزین های اپوکسی پلی آمین بر خلاف رزین های آمیدی، در همه ضخامت ها مقاومت بالای خود را حفظ می کند. بیشترین کاربرد این رزین ها در ساخت رنگ های کف پوش های اپوکسی است.

resin epoxy

شما می توانید برای خرید رزین اپوکسی با کیفیت ممتاز (آخرین قیمت روز) با شماره ۰۹۳۵۹۵۴۳۱۵۹ تماس بگیرید.

سخت کننده (هاردنر) رزین اپوکسی:

سخت کننده رزین اپوکسی با انجام واکنشی گرماده بعد از افزودن به مخلوط رزین باعث سخت شدن آن می شود.

مواردی که در انتخاب رزین باید به آن توجه کرد:

۱-نام و نشان و مشخصات فنی رزین

از خرید رزینی که فاقد نام و نشان و مشخصات محصول باشد، خودداری کنید.

۲- رزین مخصوص به کار خود را تهیه کنید

اگر به دنبال ساخت اشیای تزئینی هستید، از رزین مخصوص به این کار استفاده کنید. رزینی که برای ساخت کفپوش استفاده می شود کاملا متفاوت از رزینی است که برای اشیای تزئینی کاربرد دارد.

۳- رزین شفاف برای ساخت اشیای تزئینی

رزینی شفاف که برای ساخت اشیای تزئینی کاربرد دارد، در ایران تولید نمی شود. رزین های اپوکسی به صورت فراورده وارد ایران می شود.

 

برای خرید رزین سنگ می توانید به این بخش مراجعه کنید.

برای خرید رزین می توانید به این بخش مراجعه کنید.

نقش روان کننده در رزین اپوکسی:

رزین خام بسیار غلیط است. برای رقیق کردن رزین مقدار ۱۵ درصد وزنی رزین به آن، روان کننده باید اضافه شود تا رزینی مناسب برای ساخت اشیای تزئینی بشود. اگر مقداری بیشتر از ۱۵ درصد وزنی روان کننده مورد استفاده قرار بگیرد، مدت زمان بندش ژل افزایش می یابد و استحکام رزین کاهش می یابد.

 

حلال ها و رقیق کننده ها در رزین اپوکسی:

به هیچ وجه نباید داخل رزین از حلال ها و رقیق کننده ها استفاده شده باشد. روش تشخیص این رقیق کننده ها، بوی تند آن است. داشتن بویی همچون بوی تینر فوری بیانگر وجود رقیق کننده در داخل رزین است.

ویژگی های ظرفی که رزین در آن ریخته می شود:

ظرف به هیچ وجه نباید خیس و یا مرطوب باشد. همچنین نباید هیچگونه آلودگی و گرد و غباری داخل ظرف باشد. هیچگونه چربی نباید داخل ظرف باشد.

 

چطور زیورآلات رزینی بسازیم؟

ساخت جواهرات جذاب رزینی به خودی خود موضوعی جذاب برای بسیاری از افراد خلاق است. با استفاده از رزین اپوکسی ، می توانید زیورآلات بسیار زیبایی را  بسازید. جواهرات رزین اپوکسی دارای ظاهری شفاف و سطحی صاف هستند و  مواد گنجانیده شده در آن مثل گل ، مروارید یا ذرات براق باعث زیبایی بیشتر آن می شود.

جواهرات رزین اپوکسی چیست؟

جواهرات رزین اپوکسی یا جواهرات رزین قطعات تزئینی از جواهرات هستند که از رزین اپوکسی ساخته شده اند. رزین ماده ای است که با استفاده از سیستم دو جزء کار می کند. رزین و سخت کننده با هم مخلوط می شوند و پس از آن به یک پلاستیک بسیار سخت و کریستالی تبدیل می شوند. با رنگ آمیزی رزین و با ریختن عناصر مختلفی از قبیل سنگ ، مروارید ، ذرات براق ، مواد طبیعی یا حتی رنگ ، قطعات منحصر به فرد خارق العاده ای ایجاد می شود. مرسوم ترین جواهرات رزینی ، ترکیبی از رزین اپوکسی و چوب است.  اگر به گردنبندهای رزینی علاقه دارید، برای خرید گردنبند رزینی می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

 

از کجا رزین بخریم

 

کدام جواهرات را می توان با رزین ساخت؟

هنر رزین اپوکسی به شما امکان می دهد تقریباً هر نوع جواهری را تولید کنید:

resin-necklace category

 • دستبند
 • آویز برای زنجیر و دستبند
 • حلقه انگشت
 • گوشواره
 • گل سینه
 • دکمه سر دست

بهترین رزین اپوکسی برای ساخت جواهرات رزینی

برای ساختن جواهرات اپوکسی زیبا با استفاده از رزین ابتدا باید از مواد مناسب استفاده کنید. تقریباً به چهار نوع رزین مختلف تقسیم شده است که می توانید آنها را به صورت آنلاین خریداری کنید. تفاوت بین انواع مختلف رزین در ترکیب آنها است. این باعث تاثیر در روش پخت ، زمان پخت و ظاهر نمونه منحصر به فرد شما دارد. در اینجا رزین هایی را که برای جواهرات رزینی مناسب هستند به شما ارائه می کنیم:

رزین ریخته گری

رزین ریخته گری ، یک رزین دو جزئی است که اگرچه مقداری گران تر از سایر رزین ها است ، اما بی بو ، کریستال شفاف و صد درصد غیر سمی است. رزین ریخته گری یک رزین کم ویسکوزیته است که به همین دلیل دارای مدت زمان نسبتاً طولانی پخت است. از طرف دیگر با این رزین می توان لایه هایی نسبتاً ضخیم تا ۱۰ سانتی متر ریخت. بنابراین برای اشیاء بزرگتر نیز مناسب است و اغلب برای ساخت مبلمان مانند میزهای اپوکسی استفاده می شود.

برای خرید میز رزینی به این بخش مراجعه کنید.

رزین چند لایه

رزین لمینیت پرکاربردترین رزین اپوکسی برای ایجاد محصولات خلاقانه است. رزین لمینیت نسبتاً شبیه رزین ریخته گری است و از دو جزء تشکیل شده است. تفاوت این رزین با رزین ریخته گری عمدتاً در ویسکوزیته است: رزین لمینیت چسبناک تر (چسبندگی متوسط ​​تا زیاد) است و فقط برای ضخامت های لایه نازک و برای سطوح آب بندی مناسب است. دلیل این امر این است که به دلیل ترکیب شیمیایی آن ، یعنی زمان خشک شدن سریع در طول پخت ، اگر لایه ها خیلی بزرگ باشند، این رزین می تواند بسیار گرم و در نتیجه ابری و شکننده شود. بنابراین ، معمولاً باید چندین لایه ریخته شود (به جز اشیاء کوچک).

 

رزین پلی استر

رزین پلی استر برای خرید نسبتاً ارزان است ، به سرعت سخت می شود و بسیار قوی است. از مضرات استفاده از این ماده ، بوی قوی و ایجاد سطح ابری از جسم تولیدی پس از پختن می باشد. این رزین اپوکسی عمدتاً برای قطعات قالب ریزی شده استفاده می شود و به دلیل اینکه به عنوان رزین ریخته گری یا رزین لمینیت به خوبی پاک نمی شود ، فقط برای جواهرات تا حد محدود مناسب است.

 

رزین UV

رزین UV گزینه مناسبی برای طراحان جواهرات است. در طی چند دقیقه زیر لامپ UV پخته می شود ، بی بو است و پس از پخت ، سطح شفاف بلوری را ارائه می دهد. تنها نقطه ضعف آن، این است که فقط می توان لایه های بسیار نازک تا ۴ میلی متر را با این ماده ریخت. با این حال ، این نباید محدودیتی برای تولید جواهرات باشد ، زیرا به هر حال این اجسام کوچکتر هستند و به دلیل پخت بسیار سریع با استفاده از لامپ UV ، مدت زمان طولانی پخت نیز در اینجا حذف می شود – که به همین دلیل برای ریخته گری چند لایه مزیت بزرگی است. بنابراین رزین UV برای جاسازی اشیاء کوچک در جواهرات شما نیز مناسب است.

 

شما می توانید برای خرید رزین اپوکسی با کیفیت ممتاز (آخرین قیمت روز) با شماره ۰۹۳۵۹۵۴۳۱۵۹ تماس بگیرید.

 

طرز تهیه جواهرات رزینی

پس از این مقدمه در مورد اصول اولیه ریخته گری جواهرات با رزین ، ما می خواهیم گام به گام نحوه به دست آوردن اولین جواهرات رزین اپوکسی خود را به شما نشان دهیم.

آماده سازی

 • اولین قدم این است که در نظر بگیرید کدام جواهرات رزینی را می خواهید بسازید و از چه اشیاء می خواهید استفاده کنید.
 • مواد و رنگهای خود را در آن قرار دهید و یک قالب سیلیکونی مناسب برای جواهرات رزینی خود پیدا کنید.
 • اگر از رزین UV استفاده می کنید ، برای پخت رزین به لامپ UV احتیاج خواهید داشت.
 • اگر می خواهید یک تکه جواهرات بسازید که به سوراخ مته احتیاج داشته باشد ، به یک مته ریز ، احتمالاً یک پایه مته و یک خلال دندان احتیاج دارید.
 • هنگام کار با رزین اپوکسی ، ما همیشه توصیه می کنیم از دستکش ، عینک ایمنی و ماسک استفاده کنید. البته محیط اطراف نیز باید به اندازه کافی با فویل پلاستیکی محافظت شود.

مخلوط کردن و رنگ آمیزی رزین اپوکسی

 • حدود نیمی از رزین اپوکسی مورد نیاز را مخلوط کنید. رزین اپوکسی و رزین پلی استر باید به دقت با یک سخت کننده مناسب با نسبت دقیق مخلوط شوند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، از یک دستگاه اندازه گیری با دقت میلی لیتر استفاده کنید.
 • در صورت استفاده از رزین ریخته گری، رزین و سخت کننده با نسبت ۱: ۱ مخلوط می شوند.
 • اگر می خواهید از رزین UV استفاده کنید ، دیگر نیازی به مخلوط کردن با سفت کننده نیست. این رزین از قبل مخلوط شده و برای استفاده فوری آماده است.
 • برای جواهرات رزین رنگی می توانید رنگ را با رزین مخلوط کنید. در مرحله بعد نیمی از قالب جواهرات رزین آماده خود را با رزین اپوکسی پر کنید.
 • اگر می خواهید جواهرات رزین خود را با استفاده از مواد سبک مانند گل ، برگ یا ذرات براق ، زیباتر کنید ، می توانید آنها را در رزین مایع قرار دهید.
 • حالا باید بسته به رزین مورد استفاده ، ۲۴ ساعت صبر کنید تا لایه اول سخت شود. پس از سخت شدن این لایه ، اکنون می توانید اشیاء سنگین تری مانند مروارید ، پوسته یا سنگ را در جواهرات رزین خود قرار دهید. برای جلوگیری از لغزش غیر عمدی ، مقدار کمی از رزین می تواند به رفع این مشکل کمک کند.
 • پس از سخت شدن رزین ، می توان قالب سیلیکون را کاملاً با رزین پر کرد.
 • اگر هنگام ریختن رزین ، حباب های هوا از قبل ایجاد شده است ، آنها را با کمی چرخش مشعل یا یک سشوار از بین ببرید.

خارج کردن رزین از قالب

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، زمان پخت جواهرات رزین اپوکسی می تواند متفاوت باشد. از چند دقیقه زیر لامپ UV تا ۴۸ ساعت برای رزین اپوکسی کلاسیک یا حتی چند روز برای برخی از رزین های ریخته گری متغیر است.

هنگامی که جواهرات رزین شما سخت شد ، می توانید آن را از قالب سیلیکون جدا کنید. پس از خارج کردن آن ، هنوز ممکن است لبه های تیز یا حاشیه هایی بر روی ریخته گری وجود داشته باشد.. می توانید این کار را در مرحله بعدی برطرف کنید.

ایجاد سوراخ درون جواهرات اپوکسی

قطعه جواهرات شما تقریباً آماده شده است! برای آویز ، گوشواره یا گل سینه ، تنها چیزی که اکنون نیاز دارید سوراخ کردن و وصل کردن قطعه جواهرات به زنجیر است. بنابراین اکنون زمان آن رسیده است که سوراخی را داخل جواهرات ایجاد کنید. قبل از اینکه این مرحله از دستورالعمل های ما را دنبال کنید ، مطمئن شوید که قطعه جواهرات شما کاملاً سخت شده است.

بهتر است از سوراخ پیچ در اندازه کوچک برای سوراخ استفاده کنید ، زیرا همیشه می توانید سوراخ بزرگتری را سوراخ کنید اما تهیه سوراخ کوچکتر بسیار مشکل تر است. قبل از شروع سوراخ کردن ، بهتر است روی یک قطعه نمونه، تمرین کنید تا احساسی از مواد و سرعت سوراخ کردن حاصل شود.

از آنجا که جواهرات معمولاً کوچک هستند ، بالاترین دقت لازم است. مطمئناً یک پایه مته کمک کننده است. همچنین باید سوراخ مته را با یک قلم نمدی ضد آب علامت گذاری کنید. سوراخ کردن را با کمترین سرعت ممکن انجام دهید ، زیرا مته و رزین به راحتی گرم می شوند و قطعه جواهرات می توانند ذوب شوند.

دستورالعمل ساخت جواهرات چوبی با رزین اپوکسی

تکه ای از جواهرات که به دلیل ترکیبی از رزین و چوب از آن برجسته است ، ساخت آن کمی پیچیده تر است ، اما برای مبتدیان نیز امکان پذیر است. با این حال ، نیاز به مقداری دقت دارد.

برای این روش بهتر است از قالب مستطیل شکل استفاده کنید که در ابتدا چوب را برای کار در آن قرار دهید. سپس قالب را با رزین اپوکسی پر کنید. برای زیبایی بخشیدن به تکه جواهرات با چوب می توان از رزین رنگی استفاده کرد. تولید جواهرات از رزین اپوکسی و چوب کمی پیچیده تر است ، اما جواهرات لوکس تر است.

رنگ کردن رزین ها

رزین را می توان با طیف وسیعی از وسایل رنگ آمیزی کرد. با استفاده از رنگدانه ها ، خمیرهای رنگی ، مواد مخصوص رنگ آمیزی رزین یا جوهرهای الکلی می توانید به رنگ آمیزی مطلوب رزین خود دست پیدا کنید.

رنگ رزین یا خمیر رنگ، رزین را به طور یکنواخت رنگ می کند. رنگدانه ها برای ایجاد جلوه های عالی یا شیب ها مناسب تر هستند. همچنین لازم به ذکر است که رزین های مختلف با وجود افزودن رنگ یکسان می توانند رنگ آمیزی متفاوتی ایجاد کنند.

از کجا رزین بخریم

از چه نوع رنگ رزینی بهتر است استفاده کنید؟

در بازار تعداد زیادی از رنگهای مختلف برای اهداف صنایع دستی در دسترس است. اما شما نمی توانید از هر رنگی به عنوان رنگ رزین استفاده کنید. برخی از رنگها حاوی روغن یا آب هستند و بنابراین نسبت مخلوط شدن را هنگام مخلوط کردن رزین اپوکسی را تغییر می کنند.

ما رنگهای زیر را برای پروژه های رزین شما توصیه می کنیم:

رنگدانه های رنگی برای رزین اپوکسی

با استفاده از رنگدانه های رنگی به شکل پودر ، رزین اپوکسی معمولاً بسیار آسان و مؤثر رنگ می شود. رنگدانه های با کیفیت بالا باید بسیار کم مصرف شوند ، زیرا از قدرت رنگ آمیزی بالایی برخوردار هستند. نکته جالب در مورد رنگدانه های پودری این است که اغلب آنها به طور کامل در رزین مایع حل نمی شوند. این منجر به ایجاد جلوه ای ویژه از دانه رنگی در رزین می شود که از نظر زیبایی کاملاً جذاب است.

رنگ اپوکسی به شکل مایع

رنگ مایع به خصوص برای رزین اپوکسی مناسب است زیرا مخلوط کردن آن با رزین مایع بسیار آسان است. رنگ اپوکسی مایع بسیار همگن در آن حل می شود و رنگ آمیزی یکدست رزین ریخته گری را تضمین می کند.

چگونه رزین را رنگ کنیم؟

برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن پروژه ها با رزین اپوکسی ، باید به رعایت دقیق مقادیر توصیه شده رزین و سخت کننده ریخته گری توجه ویژه ای داشته باشید. اگر این نسبت اختلاط دقیقاً رعایت نشود ، می تواند به سرعت مشکلات غیرمنتظره ای در رزین بوجود آورد. اگرچه ، البته با افزودن رنگ ، ترکیب مخلوط کمی تغییر می کند. بنابراین باید دستورالعمل های زیر را برای این روش دنبال کنید:

 • برای این که نسبت اختلاط نشان داده شده بیش از حد ضروری نباشد ، برای رنگ آمیزی رزین اپوکسی باید از رنگ ها و رنگدانه های بسیار غلیظ با قدرت رنگ آمیزی بالا استفاده کنید.
 • اصولاً فقط باید از رنگهایی استفاده کنید که فاقد آب باشند.
 • قبل از استفاده از رنگ اپوکسی تازه خریداری شده برای اولین بار ، باید یک آزمایش کوچک انجام دهید: برای این منظور قسمت کوچکی از مخلوط رزین را با رنگ در یک ظرف جداگانه مخلوط می کنید تا عکس العمل را مشاهده کنید و بتوانید دوز مناسبی را انتخاب کنید.
 • محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش ، که به عنوان محافظت در برابر زردی از اهمیت زیادی برخوردار است ، با رنگ آمیزی رزین جایگزین نمی شود. البته در حال حاضر این مورد وجود دارد که زردی که با گذشت زمان رخ می دهد ، در ریخته گری های رزین اپوکسی رنگی نسبت به رزین کریستال شفاف با ساختاری که در ابتدا شفاف است ، کمتر قابل مشاهده است.
 • با این وجود ، عدم محافظت در برابر نور UV می تواند منجر به تغییر رنگ در اثر زرد شدن یا محو شدن شود (حتی با رزین ریخته گری قبلی رنگی).
 • برای مبتدیان توصیه می کنیم برای اولین کار با رزین اپوکسی از رزین بدون رنگ استفاده کنید. این امر به شما امکان می دهد تا با ویژگی های ویژه این ماده هنری مهیج بهتر آشنا شوید ، به طوری که می توان دوز صحیح رنگ ها را راحت تر تعیین کرد.

دستورالعمل های مرحله به مرحله: چگونه رزین اپوکسی را رنگ کنیم

 • قبل از شروع کار ، تمام مواد مورد نیاز خود را تهیه کنید ، زیرا در بسیاری از مراحل کار اپوکسی به راحتی می توانید تحت استرس زمانی قرار بگیرید.
 • پوشاندن محل کار با فویل یا مقوا مانع آسیب می شود و تمیز کردن پس از آن آسان تر می شود.
 • برای جلوگیری از هرگونه آسیب به پوست یا دستگاه تنفسی شما ، ما به شدت استفاده از لباسهای محافظتی متشکل از عینک های ایمنی ، ماسک تنفس مناسب و دستکش های نیتریل را توصیه می کنیم.
 • قبل از رنگ آمیزی ، ابتدا رزین و سخت کننده به نسبت صحیح مخلوط شوند. قبل از افزودن مواد رنگ آمیزی مورد نظر ، ابتدا باید دو ماده کاملاً مخلوط شوند.
 • حالا رنگ رزین اپوکسی آماده شده ( اندازه گیری شده با توجه به مقدار رزین ) را به رزین اپوکسی تازه مخلوط شده در مخلوط کن اضافه کنید. برای اینکه بیشتر از حد لازم رنگ نگیرید ، ابتدا باید بخشی از رنگ را به طور مساوی با وزن رزین ریخته گری مخلوط کنید. سپس می توانید در چندین دور رنگ بیشتری به آن اضافه کنید و آن را با رزین مخلوط کنید تا در نهایت سایه دلخواه خود را بدست آورید.
 • در هنگام رنگ آمیزی ، همیشه باید این قانون را به خاطر داشته باشید که درصد رنگ بیش از ۵ درصد از کل مقدار مخلوط می تواند باعث سخت شدن رزین شود. نسبت اختلاط رزین و سخت کننده نباید به طور اضافی تحت تأثیر افزودن رنگ باشد.

برای خرید قالب سیلیکونی می توانید به این بخش مراجعه کنید.

توصیه های ما: رنگ اپوکسی مایع

رنگ رزین

رنگهای مختلف پاستوس و مایع در بازار موجود است که به طور خاص به عنوان رنگ رزین اپوکسی و نیازهای خاص آن ساخته شده است. در مقایسه با رنگ های دیگر ، این ها برای رنگ آمیزی رزین اپوکسی بهینه هستند. یکی از بهترین محصولات شناخته شده از این نوع ، به اصطلاح ResinTint از ArtResin است. این محصول نه تنها بالاترین کیفیت مورد نیاز را برآورده می کند ، بلکه از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه است. رزین های اپوکسی همچنین حاوی پلیمرها هستند و بنابراین می توان رنگهای رزین این دسته را با رزینهای اپوکسی، بسیار خوب مخلوط کرد. از این جوهرهای اپوکسی در ترکیب با انواع رزین های ریخته گری و با رزین UV مخصوص نیز می توان به خوبی استفاده کرد.

جوهر الکل

به طور معمول ، جوهر به عنوان حلال مورد استفاده بر اساس آب تولید می شود. با این حال ، جوهرهایی نیز بر اساس الکل وجود دارد. در هر دو مورد ، جوهر حاوی رنگدانه های رنگی در غلظت های بسیار زیاد است ، به طوری که هنگام رنگرزی ، فقط چند قطره از این رنگدانه ها برای رنگ آمیزی مقدار مشخصی از رزین اپوکسی کافی است. اما باید توجه داشته باشید که جوهرهای الکلی خیلی سبک نیستند. به همین دلیل اگر نور UV در مدت طولانی به رزین رنگی با جوهر الکل برخورد کند ، می توان در زمینه پروژه های رزین برای استفاده در فضای باز مشکلاتی ایجاد کرد. جوهرهای الکلی معمولاً شفاف هستند.

رنگ قلم مو

رنگ هایی که معمولاً برای تکنیک های رنگ پاشی استفاده می شود ، برای رنگ آمیزی رزین اپوکسی نیز بسیار مناسب است. با این وجود ، در این زمینه نه تنها باید به قیمت آن توجه کنید بلکه محصولات با کیفیت بالا و با غلظت کافی رنگ را انتخاب کنید. ما می توانیم رنگ های قلم مو Aero Color را با نام تجاری Schmincke توصیه کنیم.

پودر رنگدانه اپوکسی

با توجه به رنگدانه های رنگی ، بین پودرهای رنگی به طور طبیعی و آنهایی که از مواد مصنوعی ساخته می شوند ، تمایز اساسی ایجاد می شود. به عنوان مثال رنگدانه های رنگی غیر آلی با منشا طبیعی ، خشکی و سپس بسیار ریز خاک و مواد معدنی هستند. علاوه بر این ، روش های بسیار متفاوتی در تولید رنگدانه های رنگی مصنوعی وجود دارد.

طیف رنگدانه های رنگ موجود طی چند سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. رنگدانه های رنگی طبیعی بسیاری از رنگدانه های معدنی که به طور سنتی استفاده می شدند ، از رده خارج شده اند. علاوه بر این ، رنگدانه های مختلف رنگی معدنی غیرمجاز نیز ممنوع شدند زیرا آنها حاوی ترکیبات فلزی سنگین نسبتاً سمی هستند.

رنگدانه های رنگ به طور کلی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند: به عنوان مثال ، طیف گسترده ای از انواع مختلف رنگدانه های رنگی ، از مات ، رنگ های معمولی گرفته تا رنگدانه های رنگی لعاب فلزی وجود دارد. با این حال ، برای رنگ آمیزی رزین ریخته گری ، رنگدانه‌هایی با مقاومت بالا در نور را انتخاب کنید.

رنگدانه های درخشان

اگر از رنگدانه های مخصوص نورپردازی به عنوان رنگ برای رزین اپوکسی استفاده می کنید ، می توانید از آنها برای ایجاد درخشش آن در تاریکی استفاده کنید. رنگدانه های درخشان ابتدا تحت تابش نور UV شارژ می شوند و سپس برای چند ساعت در تاریکی می درخشند.

 

از کجا رزین بخریم

پودر زرق و برق دار

حتی با پودر زرق و برق می توانید جلوه های نوری بسیار جالبی ایجاد کنید. تعداد زیادی از زرق و برق فلزی ساده گرفته تا زرق و برق هولوگرافی وجود دارد. پودر زرق و برق در رزین اپوکسی حل نمی شود و رنگی به آن نمی دهد. با این حال ، زرق و برق در رزین جلوه زیبایی دارد.

رنگ هایی که برای رزین مناسب نیستند

رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک که معمولاً از آب ، رنگدانه های رنگی و مواد مختلف اتصال دهنده مخلوط می شود ، بسته به نوع محصول و مارک آن با مواد افزودنی مانند مواد نگهدارنده مخلوط می شود. بنابراین می خواهیم به صراحت در مورد استفاده از رنگ آکریلیک به عنوان رنگ اپوکسی هشدار دهیم. آب و مواد افزودنی موجود در این رنگها می توانند هنگام ترکیب با رزین اپوکسی به نتایج کاملاً غیرقابل پیش بینی و همچنین نتایج نامطلوب منجر شوند. علاوه بر این ، هنگام استفاده از رنگ آکریلیک ، سطح ریخته گری ها غالباً مات و رگه شده است. با این حال ، اگر رنگ دیگری در دست ندارید ، آزمایش با رنگ های اکریلیک حداقل می تواند برای به دست آوردن تجربه مفید باشد!

رنگ روغنی

رنگهای روغنی معمولاً حاوی لیپیدها هستند که باعث می شود نتوانید رنگ را به خوبی با رزین مخلوط کنید. در عوض ، آزمایش بلافاصله منجر به تشکیل توده هایی می شود که نمی توانند با هم مخلوط شوند.

آبرنگ

آبرنگ ها همچنین در ترکیب با رزین اپوکسی برای استفاده مناسب نیستند. آنها از رنگ بسیار ضعیفی برخوردار هستند تا بتوانند رزین اپوکسی را رنگ کنند و مقدار رنگ مورد نیاز برای رسیدن به اثر رنگ آمیزی مورد نظر بسیار زیاد خواهد بود. علاوه بر این ، این مقدار رنگ بالا ، مخلوط کردن رزین اپوکسی و رنگ آمیزی خوب را نیز بسیار دشوار یا حتی غیرممکن می کند.

شما می توانید برای خرید رزین اپوکسی با کیفیت ممتاز (آخرین قیمت روز) با شماره ۰۹۳۵۹۵۴۳۱۵۹ تماس بگیرید.

 

soo.gd       tinyurl         is.gd        bit.do         bit.ly              shorturl            twitter