محصولات رزینی

آیا رزین سمی است؟

resin epoxy

آیا رزین سمی است؟

به طور کلی ، می توان گفت که رزین های اپوکسی خالص غیر سمی در نظر گرفته می شوند ، و حتی خطر آسیب ناشی از بلعیدن رزین اپوکسی را می توان بسیار ناچیز دانست.

استنشاق رزین های اپوکسی مشکلی ایجاد نمی کند زیرا فرار نیستند.

آیا رزین سفت شده سمی است؟

خصوصیات اپوکسی های سخت شده (مانند سفت یا قابل انعطاف بودن ، یا مقاوم در برابر گرما یا مواد شیمیایی) به این که مونومرهای اپوکسی ، مواد پخت ، حلال ها و مواد پرکننده اضافه می شوند بستگی دارد. پلیمرهای سخت شده و تمام شده تقریباً غیر سمی هستند. قرار گرفتن در معرض اجزای رزین پاک نشده می تواند مضر باشد.

رزین اپوکسی چقدر مضر است؟

بیشتر علائم ناشی از استنشاق اپوکسی شامل التهاب و در نتیجه تحریک بینی ، گلو و ریه ها است. میزان تکراری و زیاد قرار گرفتن در معرض این بخارات می تواند منجر به حساسیت و آسم شود.

آیا رزین برای تنفس سمی است؟

در صورت بلعیدن اپوکسی و رزین ، می توانند سمی باشند.

آیا استفاده از رزین بی خطر است؟

در مقایسه ، بیشتر محصولات رزین اپوکسی موجود در بازار به عنوان یک ماده خطرناک طبقه بندی می شوند. آنها بسیار سمی هستند و قرار است در مصارف صنعتی با تنفس سنگین ، عینک محافظ و لباس استفاده شوند. به دلایل ایمنی نمی توان آنها را از طریق هوا حمل کرد و در بیشتر موارد قابل اشتعال هستند.

دست زدن به هر نوع محصول شیمیایی یا قرار گرفتن در معرض هنگام نصب ، از جمله تماس پوست ، بلع و استنشاق ، همیشه خطرات زیادی دارد. این خطرات با استفاده صحیح از رزین اپوکسی بسیار ناچیز هستند

هنگام استفاده از رزین چه موارد احتیاطی ایمنی را باید رعایت کنم؟

۱٫ دستکش بپوشید

ArtResin به شکل مایع چیزهای چسبنده ای است.
واقعاً چسبناک!

اولین خط دفاعی شما باید همیشه یک دستکش باشد.
دستکش از کاربر در برابر ایجاد چسبندگی و همچنین تحریک پوستی محافظت می کند.
ما دوست داریم در استودیو از دستکش نیتریل استفاده کنیم – آنها شبیه لاتکس هستند اما بسیار قوی تر هستند و هیچ یک از ترکیبات آلرژی زا را که معمولاً با لاتکس مرتبط است ، ندارند.

اگر اتفاقاً ArtResin را روی پوست خود گرفتید ، فوراً آن را با آب و صابون بشویید. می توانید از دستکش استفاده کنید ، اما به نظر ما یک لایه بردار در تمیز کردن دستهای چسبناک بسیار موثرتر است!

توجه: از وارسول ، سرکه ، الکل یا استون برای تمیز کردن دست استفاده نکنید.

۲٫ اگر ArtResin به نحوی با چشمان شما تماس گرفت ، به مدت ۱۵ دقیقه به طور مکرر با آب شستشو داده و مالش ندهید. بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید!

۳٫ همیشه در یک مکان تهویه مناسب کار کنید.
اگر تهویه هوا ضعیف است از ماسک تنفسی استفاده کنید.

توجه: ArtResin بوی بسیار کمی تولید می کند که بسته به حساسیت کاربر ممکن است به سختی قابل مشاهده باشد یا اصلاً قابل توجه نباشد. این مهم است که تشخیص دهیم آنچه که کاربر بو می کند به همین سادگی – بو – است و نه بخار.